
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.3 mm |
| Width | 5.3 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 2 mm |
| Thickness | 1.95 mm |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 15 mA |
| Max Supply Current | 15 mA |
| Logic Function | Receiver |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Nominal Supply Current | 15 mA |
| ESD Protection | No |
| Number of Drivers | 0 |
| Number of Receivers | 4 |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Receiver Hysteresis | 60 mV |
Stock: 1055
Distributors
pcbx
Unit Price$1.18237
Ext.Price$1.18237
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.18237 | $1.18237 |
| 10 | $0.86946 | $8.69460 |
| 25 | $0.79509 | $19.87725 |
| 50 | $0.74977 | $37.48850 |
| 100 | $0.70703 | $70.70300 |
| 300 | $0.67510 | $202.53000 |
| 500 | $0.64462 | $322.31000 |
| 1000 | $0.61983 | $619.83000 |
| 3000 | $0.56083 | $1682.49000 |
